Burun Eğriliği Tedavisi

Ankara Burun eğriliği tedavisi günümüzde cerrahi yöntemlere başvurularak yapılmaktadır. Tıp literatüründe septum deviasyonu olarak da tanımlanan söz konusu problem; hastanın yaşam konforunu, nefes alışverişini ve koku algısını önemli derecede etkilemektedir. Burun eğriliği nedenleri nelerdir, nasıl tedavi edilir ve burun eğriliği ameliyatları hakkında ayrıntıları bu yazımızda paylaşacağız.

 

Burun Eğriliği Ameliyatı

Ankara Burun eğriliği ameliyatı; iki burun deliği arasındaki kıkırdak dokunun eğriliğinin düzeltilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Pek çok insanda septum kıkırdağı eğridir ancak herhangi bir şikayete neden olmamaktadır. Bu durumda herhangi bir tedaviye ihtiyaç duyulmamaktadır ancak bazı hastalarda burun tıkanıklığı, rinit, nefes almada zorlanma gibi önemli şikayetlere neden olmaktadır. Bu hastalarda burun eğriliği ameliyatına başvurulmaktadır.

Burun Eğriliği Ameliyatı Fiyatları

Ankara Burun eğriliği ameliyatı fiyatları; eğriliğin oranı, uygulanacak anestezi türü, cerrahın tecrübesi ve uygulama alanında başka işlemler gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğine bağlı olarak değişebilmektedir.

Ankara Burun eğriliği ameliyatı öncesinde ayrıntılı bir muayene süreci yaşanmaktadır ve ameliyat planlaması gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte fiyat değerlendirmesi de yapılabilmektedir. Burun eğriliği ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi için; 0 312 284 19 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Burun Eğriliği Ameliyatı Sonrası Bakım

Ankara Burun eğriliği ameliyatı sonrası bakım sürecinde cerrahın uyarıları ve kullanmanızı önerdiği ilaçların aksatılmadan alınması önemlidir. Bununla birlikte uygulama alanının herhangi bir travmadan maksimum derecede korunması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında burundaki hava yolu açılmakta ve iyileşme sürecinde tampon ya da silikon yerleştirilmektedir. Günümüzde silikon tamponların kullanımı ve çıkarılma süreci çok daha konforludur ve genellikle bu materyaller kullanılmaktadır.

İyileşme sürecinde hastaların maksimum 3 gün istirahat etmeleri gerekmekle birlikte 3 günün sonunda normal günlük yaşamlarına dönebilmektedir.

Burun Eğriliği Ameliyatı Ankara

Burun eğriliği ameliyatı Ankara’da da diğer şehirlerde olduğu gibi sıklıkla başvurulan bir cerrahi tedavi yöntemidir. Burun eğriliğinin yanı sıra hastalarda alerjik reaksiyonların da artması ve burun iç dokusunun bu nedenle şişmesi sonucunda burun tıkanıklığı şikayetleri oldukça fazladır. Alerjik rinit problemi olan hastalarda öncelikle çeşitli ilaçlar ile iltihabın temizlenmesi, alerjinin kontrol altına alınması sağlanmakta ve ikinci adım olarak ameliyata başvurulmaktadır.

Burun eğriliği ameliyatında burun cildinde herhangi bir kesi açılmamaktadır ve işlem burun delikleri içerisinden girilerek uygulanmaktadır. Yaklaşık 1 saat süren işlem sonrasında hastanın göz altlarında ya da yüzünde şişlik ve morluklar yaşanmamaktadır.

Burun Eğriliği Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Burun eğriliği ameliyatında yaşanabilecek komplikasyonlar oldukça nadir görülmektedir. Alanında tecrübeli bir cerrahın uyguladığı ameliyatlarda risk oranı minimum derece olmakla birlikte bazı ameliyatlarda kemik ve kıkırdak dokunun çok fazla çıkarılması sonucunda burunda çökme oluşabilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Göz Atın