Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı

Çocuklarda geniz eti ameliyatı son yıllarda hem hekim hem de hasta konforu açısından oldukça avantajlı yöntemler ile uygulanmaktadır. Geniz eti büyümesinin çocuk gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerini kontrol altına alma amacı ile bazı hastalarda geniz eti ameliyatı kaçınılmaz olmaktadır. Bu yazımızda geniz eti ameliyatının çocuklarda nasıl uygulandığından bahsedeceğiz.

 

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı

Geniz eti; burun ve boğaz bölgesindeki salkıma benzer yapıdaki dokudur. Söz konusu doku; vücuda giren zararlı bakteri ve virüsleri yakalayarak bağışıklık sisteminin zararlı etkiler ile savaşmasını sağlamaktadır. Ancak bazı çocuklarda geniz etinin kendisi enfeksiyona maruz kalmakta ve bu nedenler büyüyebilmektedir. Aynı zamanda geniz eti genetik faktörler ile de büyük olabilmektedir.

Geniz eti büyümesi çocuğunuzun nefes almasını engelliyor, ağzı açık uyumasına ve horlamasına neden oluyor, sürekli geniz eti iltihabına ve konuşma bozukluğuna neden oluyor ise ameliyatla tedavi seçeneklerini değerlendirmek gerekmektedir. Aynı zamanda ilaç tedavilerinin etkisi görülmüyor ise geniz eti ameliyatının uygulanmasına ihtiyaç duyulabilmektedir.

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı Nasıl Yapılır

Çocuklarda geniz eti ameliyatı; genel anestezi altında uygulanmaktadır. Ameliyathane ortamında gerçekleştirilen operasyon yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Herhangi bir kesi ve dikiş uygulamalarına ihtiyaç duyulmadan yapılan geniz eti ameliyatı sonrasında hastanede kalmaya gerek duyulmamaktadır.

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı Sonrası

Geniz eti ameliyatı sonrası yaklaşık 3-4 saat gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilen hasta evde istirahatine devam edebilmektedir. Bu süreç genellikle problemsiz geçmektedir. Ankara çocuk geniz eti doktoru Ankara ve çevresindeki illerde sıklıkla sorgulanmaktadır. Başarılı bir hekimin uyguladığı geniz eti ameliyatı sonrasında komplikasyon görülme riski oldukça düşüktür.

Çocuklarda Geniz Eti Büyümesi

Çocuklarda geniz eti büyümesi sıklıkla görülen bir problemdir. Nitelikli tedavi uygulanmaması durumunda sık sık enfeksiyona maruz kalabilmekle beraber yüz ve çene bölgesinde şekil bozuklukları da açığa çıkabilmektedir. Geniz eti büyük olan çocuklar, erken dönemde tedavi edilmezlerse; kulakta sıvı, işitme kaybı, çenede ve yüz şeklinde bozulma, dişlerde çürüme, kilo alamama, büyüme ve gelişmede gerilik izlenebilmektedir. Ankara çocuk KBB hastalıklarının tedavisi konusunda oldukça başarılı doktorlar hizmet vermektedir. Detaylı bilgilere 0 312 284 19 20 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

Çocuklarda Geniz Eti Büyümesi hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.
İlgili link: https://www.drerkantarhan.com/cocuklarda-geniz-eti-buyumesi

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Göz Atın