Burun Eti Ameliyatı Nedir?

Burun eti ameliyatı Ankara; burun etinin (konka) çeşitli nedenler ile büyümesi ve şişmesi sonucunda çeşitli problemler yaşayan hastalarda uygulanan cerrahi bir tedavi yöntemidir. Burun eti 3 adet sağda 3 adet solda bulunmakla birlikte solunan havanın akciğere ulaşmadan önce ısıtılmasında ve filtrelenmesinde işlevseldir. Ancak bazı durumlarda burun eti şişmekte ve normal hava akışını sekteye uğratabilmektedir.

 

Burun etinin (konkaların) büyümesine neden olan faktörleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Kullanılan çeşitli ilaçlar
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Viral enfeksiyonlar
  • Sinüzit
  • Sigara kullanımı
  • Hava kirliliği

Yukarıdaki faktörler ile büyüyen konkalar; burun tıkanıklığına, yeterli oranda nefes alamamaya, ağız açık uyumaya ve çeşitli problemlere neden olabilmektedir. Burun eti büyümesinin günümüzdeki yaygın tedavi yöntemi cerrahidir.

burun-eti-nedir

Burun Eti Büyümesi Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Ankara burun eti büyümesi ameliyatı ortalama 15 ila 20 dakika sürmektedir. Ancak burunda başka amaçlar ile cerrahi yöntem uygulanması durumunda bu sürede değişiklik yaşanabilmektedir.

Burun Eti Büyümesi Ameliyatı Ankara

Ankara burun eti büyümesi ameliyatı genel ya da lokal anestezi ile uygulanmaktadır. Burun etinin alınması, radyofrekans ya da buharlaştırma yöntemi ile küçültülmesi işlemleri oldukça başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Burun Eti Büyümesi Sonrası Bakım

Burun eti büyümesi Ankara ameliyatından sonra burun bakımı oldukça önemlidir. Ameliyattan yaklaşık 2 saat sonra yürümeye başlayan hasta aynı gün taburcu olabilmektedir. Burun içerisinde dikiş ve tampon uygulamasına gerek yoktur. Ameliyat sonrası hastanın pansumanlarını aksatmaması önerilmektedir. Aynı zamanda baş öne eğilmemeli, yüksek yastık kullanılmalı, sümkürülmemeli ve hekiminin önerdiği ilaçların kullanılmalıdır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Göz Atın